Tworzymy
książki fotograficzne,
albumy, materiały drukowane.

Opowiadamy obrazami.

Jak to działa?

materiał

Na początku są zdjęcia – nieważne czy jest to archiwum cyfrowe, czy pudełko starych fotografii lub negatywów. Trzeba się z nimi zapoznać, zastanowić nad ich charakterem, znaczeniami i emocjami jakie niosą. Potrzebna jest też rozmowa, podczas której musimy zastanowić się nad pomysłem i celem danej publikacji.

edycja i narracja

Edycja to głównie selekcja i decyzje o tym, które zdjęcia najlepiej możemy połączyć ze sobą w historię. To jeden z ważniejszych etapów powstawania dobrej publikacji, tutaj pojedyncze obrazy zamieniają się w opowieść. To etap wspólnych prób, propozycji i decyzji.

projekt / forma

Books’n’Stories działa kompleksowo, od pomysłu do realizacji. Tworzymy unikatową i dedykowaną Twojej opowieści książkę lub album. Każda z nich ma swój charakter, który ma odzwierciedlenie w formacie, strukturze papieru, ilości i rozmiarze fotografii, stylistyce ewentualnych tekstów, oprawie. Wszystkie te elementy zostają dobrane indywidualnie do każdej realizacji.

produkcja

Produkcja i jej proces zależy od wielu czynników, od tego czy potrzebujesz tylko kilku egzemplarzy swojej książki czy dużego nakładu, oraz jakimi środkami finansowymi dysponujemy. To kwestie techniczne związane z przygotowaniem DTP, drukiem, szyciem, pracami introligatorskimi. Korzystamy ze swojej  wiedzy, doświadczenia i zaufanych podwykonawców, aby wszystko poszło dobrze, a do Ciebie trafiła finalna publikacja.

Poznaj
nasze książki

Każdy projekt jest dla nas wyjątkowy.
Każda książka to inna historia.
Zapoznaj się z naszymi ostatnimi realizacjami.

Kryjówki

Prolog

Zdarzenia

Atlas of the unknown