Prolog

Autorzy:
Kamil Śleszyński, Urszula Śleszyńska

Projekt graficzny:
Books’n’stories

Data:
2017

Współpraca:
Agnieszka Pajączkowska, Krzysztof Pacholak, Joanna Ziajka

Klient:
TIFF Festiwal 2017 „Zasoby”

Prolog

„Ciąża pojedyncza, żywa. Zarodek, płód, poronienie zagrażające. Fasolka, mały motyl o łaskoczących skrzydłach, dziecko, człowiek. Twoje serce biło tak mocno, że czułam je w pulsujących skroniach. Kopałeś w nocy, kiedy tak walczyłam o każdą minutę snu. A później walka o pierwszy oddech i twój płacz. Już nie byłeś częścią mnie. Byłeś sobą. Jesteś sobą.”

Urszula Śleszyńska

„Prolog” jest opowieścią o strachu, nadziei i rodzinie. O kryzysowym doświadczaniu ciąży i rodzicielstwa. O tym, jak nieumiejętność komunikacji może oddalić od siebie dwoje najbliższych ludzi. To opowieść o tym, jak być razem, gdy wspólnym celem jest donoszenie, urodzenie i wychowania dziecka.

To opowieść o zwycięstwie.

Forma publikacji

format: 19 x 24 cm
technika: druk cyfrowy
oprawa: twarda

Kamilowi zależało na osobistym charakterze książki i nawiązaniu do albumu rodzinnego. Również teksty, które znalazły się w książce są przedrukiem ręcznego pisma. Jednak, aby przełamać nieco tę konwencję, fotografie przedmiotów oraz fotografie przestrzeni miasta zostały potraktowane odmiennie niż fotografie rodzinne, dokumentalne. Ręcznie szycie czerwoną nicią, wykonane przez samego fotografa ma dodatkowe znaczenie symboliczne.

Wielką odwagą jest opowiadać historię, jaką dzielą się Ula i Kamil. Udowadniają także, że wspólne stworzenie książki to okazja do uwolnienia bardzo ważnych i trudnych emocji.

Linki: strona autora